Erkeklerde Boşalamama Sorunu

07 Mart 2013 Perşembe, 22:14
Erkeklerin azımsanmayacak bir çoğunluğu için erken boşalma can sıkan bir sorundur. Bu durumun tam tersini yaşayan yani, boşalma sorunu...

Erkeklerin azımsanmayacak bir çoğunluğu için erken boşalma can sıkan bir sorundur. Bu durumun tam tersini yaşayan yani, boşalma sorunu yaşayan erkeklerde bulunmakta. Bu sorundan müzdarip olan erkekler sevişme yoluyla değil mastürbasyon yoluyla boşalabilmekte.

Bazı erkekler de evli oldukları kadınla boşalma yaşayamazlar ama, başka kadınlarla ilişkilerinde rahatlıkla orgazma erişebilirler. Bunun sebebi, kimi zaman, erkeğin eşini sevmemesi olabilir. Bu tür bir sevgisizlik bazen bilinçsiz de olabilir. Erkek, kadına karşı, kendisinin de farkında olmadığı bir düşmanca duygu besliyordur. Bu durumda, eşini çıplak görmek onda ilk cinsel heyecanı uyandıracak fakat doyuma ulaşmasını ve rahatlamasını sağlamayacaktır.

Boşalma güçlükleri, “orgazm iktidarsızlığı” diye tanımlanan daha genel bir sorunun içerisinde ele alınabilir. Bu noktada sorun iki şıkka ayrılmıştır. Birincisi, iktidarsızlık olarak bilinen penisin dikleşememesi olayıdır ki, bu “dikleşme iktidarsızlığı” diye adlandırılır. İkincisi ise “orgazm iktidarsızlığı”dır ve gerçekte çok daha yaygın olan da budur. Cinsel güçleriyle övünen erkekler dahi bir orgazm iktidarsızlığı sorunundan muzdarip olabilirler.

Bu tür erkekler ilişki sırasında penislerinin dikliğini koruyabilirler, hatta boşalma da yaşayabilirler; lâkin bu boşalmaya, ardından büyük bir rahatlama getiren yoğun bir ruhsal ve bedensel heyecan ile gerilim eşlik etmez. Boşalma, diğer anlardan farklı olmayan, dümdüz bir duygudur. Bazılarında ise boşalma sadece “lokal bir zirve” biçiminde gerçekleşir, yâni duygulanım, heyecan ve haz sadece cinsel organlarla sınırlı kalır, tam bir orgazmda olduğu gibi bedenin geri kalan kısımlarına yayılmaz. Hatta bazı erkeklerde boşalma cinsel organa acı da verebilir.

Gerçek orgazm gücüne sahip olan ve olmayan kişilerin cinsel eylemleri gözlendiğinde aradaki fark anlaşılabilir. İlk cinsel uyarımlarla beraber penisin sertleşmesi, orgazm gücüne sahip erkekte haz duyguları uyandırmakta, orgazm gücüne sahip olmayandaysa acıya kadar varan tatsız bir duyguya sebep olmaktadır. Birinci durumda erkek eşine karşı kendiliğinden gelme bir yumuşaklık içerisindedir; bu, karşısındakine eziyet etme dürtülerini örtmek veya dengelemek üzere takınılan sahte bir tavır da değildir.

Orgazm güçleri yerinde olan ve cinsel birleşmeden doyuma ulaştıklarını belirten erkek ve kadınlar, eşlerin hareketleri ne kadar birbirine uyumluysa, duyulan hazzın da o denli büyük olduğunu anlamışlardır. Bunun için de, kişinin kendini eşiyle özdeşleştirebilmesi gerekir. Buna karşılık, gerçek bir orgazm gücünden yoksun, sağlıksız kişilerde, bunun tam aksine çok şiddetli ve neredeyse sadistçe bir tavır ihtiyacı vardır.

Orgazm gücüne sahip kişiler, erkek olsun kadın olsun, cinsel birleşme sırasında, bazı şefkat sözleri dışında, konuşma ya da gülme ihtiyacı duymaktadırlar. Konuşmak veya gülmek, kişinin kendini cinsel hazzın kucağına bırakmamasının ve zevk alma duygularının bölünmüş olduğunun işaretidir. Fazla “erkeksi” olmak isteyen ve sevişme sırasında kasılmaktan vazgeçip kendilerini bırakmayı “kadınsılık” sayan erkekler, aslında orgazm güçleri zedelenmiş olan kişilerdir.

Orgazm gücüne sahip kişiler sevişme esnasında cinsel fanteziler kurmaya gerek duymazlar. Doğrudan doğruya içerisinde bulundukları cinsel ilişkinin verdiği haz onlar için yeterli olur. Buna karşılık, orgazm gücüne sahip olmayan kişilerde, cinsel eylemin en önemli özelliği olan irade dışı heyecanlanma, gerilme ve gevşeme süreci ya eksiktir ya da zedelenmiştir. Bu kişilerde bilinç ve cinsellik dışı duygular sürekli olarak sevişme eylemine müdahale ederler. Uyarılmak için cinsel fanteziler kurmak ihtiyacını duyarlar, sürekli olarak eşlerini kafalarındaki ideal seks nesnesi ile kıyaslarlar; bu da sevişmeden alınan hazzın yekpare bütünlüğünü parçalar ve yoğunluğunu azaltır. Neticede bu durum, hiç orgazm olamamaya kadar varır.

Kişinin kendini cinsel eyleme bütünüyle bırakmamasının sebebi eşini sevmemesi olabilir; çocuklukta olmuş ve onu cinsellikten soğutmuş bir deney olması da muhtemeldir. Bunların deşilmesi ve tedavisi için çoğu zaman psikanaliz gereklidir. Ancak kişinin gerçekten sevdiği ve beraberken rahat olabildiği bir eş de sorunun giderilmesine yardımcı olabilir. Bunun için, eşlerin belli bir anlayış düzeyine ulaşmış olmaları ve erkeğin kadına karşı hem sevgi hem de erotik duygular besliyor olması gerekir.

19 Yorum

 1. hasan

  04 Aralık 2013 at 18:20

  ya Hiç bir sorun yoktu bugün birisi ile ilişkiye girdim ama 1saat beraber olduk bir türlü boşalamadim ve bu ilk defa başıma geldi Çok korkuyorum

  • MGurkan

   12 Aralık 2013 at 22:36

   İlk Oluyorsa Sıkıntı Yapma Fiziksel ve Pskolojik Şartlar Etkilemiş Olabilir, Devamlı Olduğunu Görürsen Doktoruna Başvurabilirsin 🙂

 2. ferhatdursun3@gmail.com

  09 Ocak 2014 at 14:55

  Merhaba bn 22 yasındayım bnm sorunum bir çok kız arkadaşımla beraber olmama ragmen boşalamamam dha önceden böyle birşey yoktu her girdiğim ilişkide boşalıyordum şimdi neden böyle oldu?mastürbasyon sırasında rahat bir şekilde boşalıyorum fakat ilişki esnasında boşalamıyorum partnerim defalarca boşalmasına rağmen.şimdiden teşkler

  • MGurkan

   11 Ocak 2014 at 23:54

   Merhaba Ferhat, Öncelikle Bu Durum Önceden Beri Süregelen Bir Sorun Değilse Günümüzde Yaşadığın Pskolojik Durumlardan Olsun, Hava Değişimleri Olsun, Fiziksel Şartlar Olsun Bu Gibi Nedenlerden Ortaya Çıkmış Olabilir Sana Tavsiyem Moralini Bozma Kendine Güven 😉 Uzun Soluklu Sorun Devam Ederse Doktoruna Bi Görünmende Fayda Olacaktır Ama Sanmıyorum Ki Devam Etsin 😉

 3. ilhan

  17 Nisan 2014 at 20:41

  Merhaba 18 yaşındayım. Sertleşme prolemim ve boşalamama problemim var. Ancak mastürbasyon yaparken sorun yok herşey yerinde fakat kız arkaşımla ilişkiye girerken böyle saçma bir durum ortaya çıkıyor. Bir çok insan psikolojiktir demiş. Ben partnerimi boşaltmaya çalışıyorum sürekli onun boşalması bana da zevk veriyor bu yüzden olabilir mi ?

  • MGurkan

   08 Haziran 2014 at 14:12

   Merak etmeyin rahat olunuz. Zamanla düzelir ancak Partnerinizle birlikte uyum içinde olmasınız. tek taraflı olarak tatmin olma elbetteki çiftleri birbirinden soğutur. Eğer gerçekten bunun sizde rahatsızlık verdiğinizi düşünüyorsanız doktorunuzla görüşünüz

 4. ali

  26 Nisan 2014 at 00:16

  merhaba abi ben 16 yasındayım ilk ilişkim 40 yaslarında bir kadınla oldu onu gordugumde penisim dahi sertleşmedi biraz sertleşdi ama oda boşalmama yetmedi gayet rahat boşalıyorum bir sorun varmıdır? teşekkürler.

  • MGurkan

   08 Haziran 2014 at 14:05

   Bu genelde erkeklerin karşılaştıkları sorunlardandır. Bunun için çekinmeden doktoronuzla görüşmelisiniz.
   Sağlıklı günler dileriz

 5. emre

  08 Mayıs 2014 at 22:56

  merhaba ben 1 hafta önce rahatlıkla boşalıyordum masturbasyonda ama ne yazıkki soon 1 haftadır ne yaptıysam boşalamıyorum acaba bir sorunmu var inanılmaz derecede kafaya taktım bunun belirtisi nedir napıcam streste yok oysaki yani birden bire aynı şartlarda iken bu sorun oldu birtürlü boşalamıyorum.

  • MGurkan

   08 Haziran 2014 at 14:34

   sorununuz devam ediyorsa mutlaka doktorunuzla görüşün. stres tek başına buna sebep olan etken değildir.

 6. serdar

  19 Mayıs 2014 at 00:52

  Ya nolursunuz bana yardımcı olun ben 27 yaşında bir erkeğim ve 27 senedir kilo fazlalığından dolayı elime alamadığım için baldirlarimi sıkarak rahatliyorum bi beş on kere ilişkiye girdim ama bosalamadim hiçbirinde 3-5 psikiyatri doktoruna gittim bu sorun için ama bana verdikleri cevap evlenmeden bilemeyiz sorunun neyden kaynaklandigini diyorlar yapamamak bende bi eksiklik hissettiriyor ya evlenince de orgazm olamazsam lütfen yardım edin yalvarıyorum sizlere

  • MGurkan

   08 Haziran 2014 at 14:31

   Elbette doktorlar en iyisi bilir ancak kilo sorununuz size de etkilemiş olabilir. Rahat olunuz, spor yaparak psikolojik olarak rahatlamalısınız.bununla birlikte partrenizinde sizi hazırlaması uyum içinde hareket etmeniz gerekmektedir.

 7. ramazan

  09 Haziran 2014 at 15:32

  ben ilişkı sırarında orgazm oluyoum fakat sperm dısarı akmıyor bosalma hıssını yasıyorum ama zerre kadar sperm dısarı akmıyor bu konuda dusuncenız nedır hangı doktora gozukmem gerekıyor

  • MGurkan

   15 Haziran 2014 at 13:24

   Hemen üroloji doktoru ile görüşün

   • ramazan

    15 Haziran 2014 at 23:29

    gurkan hocam yanlız sunuda belırtmek ıstıyorum bende bobrek tası vardı ılk amelıyat oldum doktor alamadı kanal dar oldugu ıcın bana urorec dıye bır ilac onerdı daha sonra durumu sordugumda kullandıgın ilaclardan dıye bahsettı

 8. remzi

  16 Haziran 2014 at 02:00

  Merhaba14 yasindayim ve bosalamiyorum mast urbasyonu yatakta elimle bastiratak yaptimda orgazm oluyor hatta damla halinde beyaz biseuler cikiyoor ama banyoda ileri geri yaparken olmuyor gidiklaniyorum ve farkinda oladan kaskati kesiliyorum sizce bu normalmi ?

  • MGurkan

   17 Haziran 2014 at 17:09

   Erken yaşlarda bu işi yapmanız ileride bedensel ve ruhsal problemlere yol açabilir.

 9. Berat

  27 Haziran 2014 at 00:59

  14 YAŞINDAYIM BOŞALAMIYORUM NEDEN

  • MGurkan

   09 Ağustos 2014 at 11:09

   Bu işlere erken yaşlarda girişmeniz sağlık sorunlarını beraberinde getirir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir